BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 vs RCT Power Battery 7.6
Technische vergelijking · Hoogspanning
Twee hoogspanningsbatterijen met LFP-cellen en tien jaar garantie, maar van verschillende grootte: de BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 heeft bijna de dubbele bruikbare capaciteit van de RCT Power Battery 7.6, 12,8 kWh tegenover 6,91 kWh. Ook hier bepaalt de omvormer waarmee je begint de combinatie.
| Parameter | ||
|---|---|---|
| Kort gezegd | ||
| Bruikbare capaciteit | 12,8 kWh | 6,91 kWh |
| Celchemie | LFP (lithium-ijzerfosfaat) | LFP (lithium-ijzerfosfaat) |
| Gewicht | 205 kg | 102 kg |
| Afmetingen (b×d×h) | 58,5 × 29,8 × 146,1 cm | 34 × 34 × 106 cm |
| Hoe lang hij meegaat | ||
| Laadcycli van de batterij | 3010 cicli | 3650 cicli |
| Grens die het eerst wordt bereikt | energia garantita | anni di garanzia |
| Opgegeven cycli | 3650 cicli | — |
| Garantie | 10 anni | 10 anni |
| Gegarandeerde energiedoorvoer | 38,53 MWh | — |
| Gegarandeerde restcapaciteit | 60 % | 80 % |
| De berekeningen | ||
| Energiedichtheid | 62,4 Wh/kg | 67,7 Wh/kg |
| Identiteit | ||
| Gebruiksklasse | F4 — Huis (8–20 kWh) | F3 — Appartement (3–8 kWh) |
| Specificaties van de categorie | ||
| Ontlaaddiepte | 100 % | 90 % |
| Uitbreidbaar | Ja | Ja |
| Maximale capaciteit met uitbreiding | 38,4 kWh | 15,36 kWh |
| Batterijspanning | 512 V | 307 V |
| Vrijgegeven omvormers | Sedici marchi nell'elenco ufficiale: Fronius, GoodWe, Viessmann, KOSTAL, SMA, Sungrow, GE, KACO, KACO NH, Ingeteam, Solis, Canadian Solar, Deye, Solplanet, Western CO, Sosen. Per ciascun modello l'elenco dà il numero di moduli ammessi e la versione minima del firmware. | RCT Power Storage DC (6.0/8.0/10.0 LAN, 12.0): intervallo di tensione lato batteria 120-600 V dichiarato dall'inverter, entro cui rientra questa taglia (307 V nominali, 240-346 V di range). |
| Retourrendement | 96 % | — |
| Sluipverbruik | — | 5 W |
| Beschermingsgraad | IP55 | ip42 |
| Montage | Staand | Staand |
| Minimale temperatuur | -10 °C | 5 °C |
| Maximale temperatuur | 50 °C | 40 °C |
| Werkt zonder internet | Volledig | — |
| Lokale besturing | Lokaal netwerk | Geen |
| Open protocollen | CAN bus | — |
| Updates op afstand | Uit te schakelen | — |
| App nodig om hem in te stellen | Ja | — |
| Opgegeven normen | CE, UN 38.3, IEC 62619, VDE 2510-50 | CE, UN 38.3, IEC 62619 |
De verschillen die tellen
- Capaciteit → 12,8 kWh tegenover 6,91 kWh: bijna dubbel zoveel energie, met 205 kg tegenover 102 kg om ter plaatse te brengen.
- Omvormer → zestien merken op de BYD-lijst tegenover de serie RCT Power Storage DC: de combinatie controleer je vóór de aankoop.
- Garantie → 60 % van de capaciteit gegarandeerd aan het eind van de periode tegenover 80 %, en bij BYD vervalt de dekking ook bij 38,53 MWh energie.
- Uitbreiding → tot 38,4 kWh tegenover 15,36 kWh.
Welke je moet kiezen
Kies BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 als…
je de capaciteit van een groot huis nodig hebt: 12,8 kWh bruikbaar, uitbreidbaar tot 38,4 kWh, met een omvormer uit de zestien merken op de BYD-lijst. Hij werkt zonder internet en wordt bediend via het lokale netwerk. De afweging: 205 kg, voor de eerste ingebruikname is de app nodig en aan het eind van de garantie is 60 % van de capaciteit gegarandeerd, waarbij de dekking ook bij 38,53 MWh energie vervalt.
Kies RCT Power Battery 7.6 als…
de omvormer een RCT Power Storage DC is en de behoefte kleiner: 6,91 kWh bruikbaar, 102 kg, 80 % van de capaciteit gegarandeerd aan het eind van de garantie. De afweging: uitbreiding slechts tot 15,36 kWh, beschermingsgraad ip42, 5 tot 40 °C en geen lokale besturing.
Waar je hem koopt
De koop-links zijn dezelfde als op de twee fiches en hebben geen invloed op het oordeel. Op de fiches vind je de volledige gegevens.