BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 vs RCT Power Battery 11.5
Technische vergelijking · Hoogspanning
Twee hoogspannings-LFP-thuisbatterijen van verschillend formaat: 22,08 kWh bruikbaar tegenover 10,37. Heb je al een omvormer, begin dan daar: BYD noemt zestien compatibele merken, RCT is afgestemd op de RCT Power Storage DC-omvormers. De waarden zijn opgaven van de fabrikanten.
| Parameter | ||
|---|---|---|
| Kort gezegd | ||
| Bruikbare capaciteit | 22,08 kWh | 10,37 kWh |
| Celchemie | LFP (lithium-ijzerfosfaat) | LFP (lithium-ijzerfosfaat) |
| Gewicht | — | 150 kg |
| Afmetingen (b×d×h) | 58,5 × 29,8 × 216 cm | 34 × 34 × 152 cm |
| Hoe lang hij meegaat | ||
| Laadcycli van de batterij | 3094 cicli | 3650 cicli |
| Grens die het eerst wordt bereikt | energia garantita | anni di garanzia |
| Opgegeven cycli | 3650 cicli | — |
| Garantie | 10 anni | 10 anni |
| Gegarandeerde energiedoorvoer | 68,31 MWh | — |
| Gegarandeerde restcapaciteit | 60 % | 80 % |
| De berekeningen | ||
| Energiedichtheid | — | 69,1 Wh/kg |
| Identiteit | ||
| Gebruiksklasse | F5 — Groot huis (meer dan 20 kWh) | F4 — Huis (8–20 kWh) |
| Specificaties van de categorie | ||
| Ontlaaddiepte | 100 % | 90 % |
| Uitbreidbaar | Ja | Ja |
| Maximale capaciteit met uitbreiding | 66,2 kWh | 23 kWh |
| Batterijspanning | 409,6 V | 461 V |
| Vrijgegeven omvormers | Sedici marchi nell'elenco ufficiale: Fronius, GoodWe, Viessmann, KOSTAL, SMA, Sungrow, GE, KACO, KACO NH, Ingeteam, Solis, Canadian Solar, Deye, Solplanet, Western CO, Sosen. Per ciascun modello l'elenco dà il numero di moduli ammessi e la versione minima del firmware. | RCT Power Storage DC (6.0/8.0/10.0 LAN, 12.0): intervallo di tensione lato batteria 120-600 V dichiarato dall'inverter, entro cui rientra questa taglia (461 V nominali, 360-520 V di range). Questa è la taglia abbinata alla Storage DC 10.0 LAN nel sistema misurato dalla HTW. |
| Retourrendement | 96 % | — |
| Sluipverbruik | — | 5 W |
| SPI-index (HTW Berlijn) | — | 96,4 % |
| Vermogensklasse van de HTW-test | — | Vermogensklasse 10 kW |
| Editie van de HTW-test | — | Stromspeicher-Inspektion 2026 |
| Beschermingsgraad | IP55 | ip42 |
| Montage | Staand | Staand |
| Minimale temperatuur | -10 °C | 5 °C |
| Maximale temperatuur | 50 °C | 40 °C |
| Werkt zonder internet | Volledig | — |
| Lokale besturing | Lokaal netwerk | Geen |
| Open protocollen | CAN bus | — |
| App nodig om hem in te stellen | Ja | — |
| Opgegeven normen | CE, UN 38.3, IEC 62619, VDE 2510-50 | CE, UN 38.3, IEC 62619 |
De verschillen die tellen
- 22,08 kWh tegenover 10,37 kWh bruikbaar → hoeveel van de dagproductie je naar de avond verschuift.
- Uitbreiding tot 66,2 kWh tegenover 23 kWh → hoe ver je kunt groeien zonder van systeem te wisselen.
- 216 cm tegenover 152 cm hoog → je hebt een ruimte met passende plafondhoogte nodig.
- Bedrijfstemperatuur -10 tot 50 °C tegenover 5 tot 40 °C → een koude garage past alleen bij de eerste.
Welke je moet kiezen
Kies BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 als…
het huis veel verbruikt of je wilt uitbreiden, tot 66,2 kWh, en je omvormer op de officiële lijst staat. Hij werkt volledig zonder internet, is via het lokale netwerk te bedienen en werkt tot -10 °C. De afweging: hij is 216 cm hoog, dus je hebt een ruimte met passende plafondhoogte nodig, en de garantie van 10 jaar loopt eerst af op geleverde energie (68,31 MWh), met 60 % gegarandeerde capaciteit aan het eind.
Kies RCT Power Battery 11.5 als…
je omvormer een RCT Power Storage DC is en 10,37 kWh volstaat: hij beslaat 34 × 34 cm vloer, is 152 cm hoog en garandeert na 10 jaar 80 % capaciteit. De afweging: werking tussen 5 en 40 °C met bescherming ip42, dus een droge, vorstvrije binnenruimte; uitbreiding tot 23 kWh en geen lokale besturing.
Waar je hem koopt
De koop-links zijn dezelfde als op de twee fiches en hebben geen invloed op het oordeel. Op de fiches vind je de volledige gegevens.