BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 vs RCT Power Battery 9.6
Technische vergelijking · Hoogspanning
Twee hoogspanningsbatterijen met LFP-cellen en tien jaar garantie, maar van een andere klasse: de BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 heeft 22,08 kWh bruikbaar tegenover 8,64 kWh bij de RCT Power Battery 9.6. De vraag is hoeveel energie nodig is en met welke omvormer.
| Parameter | ||
|---|---|---|
| Kort gezegd | ||
| Bruikbare capaciteit | 22,08 kWh | 8,64 kWh |
| Celchemie | LFP (lithium-ijzerfosfaat) | LFP (lithium-ijzerfosfaat) |
| Gewicht | — | 126 kg |
| Afmetingen (b×d×h) | 58,5 × 29,8 × 216 cm | 34 × 34 × 129 cm |
| Hoe lang hij meegaat | ||
| Laadcycli van de batterij | 3094 cicli | 3650 cicli |
| Grens die het eerst wordt bereikt | energia garantita | anni di garanzia |
| Opgegeven cycli | 3650 cicli | — |
| Garantie | 10 anni | 10 anni |
| Gegarandeerde energiedoorvoer | 68,31 MWh | — |
| Gegarandeerde restcapaciteit | 60 % | 80 % |
| De berekeningen | ||
| Energiedichtheid | — | 68,6 Wh/kg |
| Identiteit | ||
| Gebruiksklasse | F5 — Groot huis (meer dan 20 kWh) | F4 — Huis (8–20 kWh) |
| Specificaties van de categorie | ||
| Ontlaaddiepte | 100 % | 90 % |
| Uitbreidbaar | Ja | Ja |
| Maximale capaciteit met uitbreiding | 66,2 kWh | 19,2 kWh |
| Batterijspanning | 409,6 V | 384 V |
| Vrijgegeven omvormers | Sedici marchi nell'elenco ufficiale: Fronius, GoodWe, Viessmann, KOSTAL, SMA, Sungrow, GE, KACO, KACO NH, Ingeteam, Solis, Canadian Solar, Deye, Solplanet, Western CO, Sosen. Per ciascun modello l'elenco dà il numero di moduli ammessi e la versione minima del firmware. | RCT Power Storage DC (6.0/8.0/10.0 LAN, 12.0): intervallo di tensione lato batteria 120-600 V dichiarato dall'inverter, entro cui rientra questa taglia (384 V nominali, 300-432 V di range). |
| Retourrendement | 96 % | — |
| Sluipverbruik | — | 5 W |
| Beschermingsgraad | IP55 | ip42 |
| Montage | Staand | Staand |
| Minimale temperatuur | -10 °C | 5 °C |
| Maximale temperatuur | 50 °C | 40 °C |
| Werkt zonder internet | Volledig | — |
| Lokale besturing | Lokaal netwerk | Geen |
| Open protocollen | CAN bus | — |
| App nodig om hem in te stellen | Ja | — |
| Opgegeven normen | CE, UN 38.3, IEC 62619, VDE 2510-50 | CE, UN 38.3, IEC 62619 |
De verschillen die tellen
- Capaciteit → 22,08 kWh tegenover 8,64 kWh, en uitbreiding tot 66,2 kWh tegenover 19,2 kWh: twee verschillende installatiegroottes.
- Omvormer → zestien merken op de BYD-lijst tegenover de serie RCT Power Storage DC: de combinatie controleer je vóór de aankoop.
- Garantie → 60 % van de capaciteit gegarandeerd aan het eind van de periode tegenover 80 %, en bij BYD vervalt de dekking ook bij 68,31 MWh energie.
- Omgeving → IP55 en −10 tot 50 °C tegenover ip42 en 5 tot 40 °C.
Welke je moet kiezen
Kies BYD Battery-Box Premium HVM 22.1 als…
je de capaciteit van een groot huis nodig hebt: 22,08 kWh bruikbaar, uitbreidbaar tot 66,2 kWh, met een omvormer uit de zestien merken op de BYD-lijst, IP55, −10 tot 50 °C en volledige werking zonder internet. De afweging: voor de eerste ingebruikname is de app nodig, aan het eind van de garantie is 60 % van de capaciteit gegarandeerd en de garantie vervalt ook bij 68,31 MWh energie.
Kies RCT Power Battery 9.6 als…
de installatie al op een RCT Power Storage DC-omvormer draait en de behoefte gemiddeld is: 8,64 kWh bruikbaar, 126 kg, 80 % van de capaciteit gegarandeerd aan het eind van de garantie. De afweging: uitbreiding tot 19,2 kWh, ip42, 5 tot 40 °C en geen lokale besturing.
Waar je hem koopt
De koop-links zijn dezelfde als op de twee fiches en hebben geen invloed op het oordeel. Op de fiches vind je de volledige gegevens.